باید بدانید این روزها به واسطه پیشرفت قابل توجهی که در علم و تکنولوژی رخ داده، محال است با انواع مختلفی از یک نوع محصول روبرو نشویم. نایلون ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند. در واقع این تنوع بالا کمک کرده تا افراد بلافاصله پس از مشاهده نایلون مربوطه، نسبت به محتویات داخل آن آگاه شوند. و یا حتی بدانند کدام یک از نایلون های موجود در بازار، میتواند با نوع محصول یا مواد اولیه آنان سازگاری مناسبی داشته باشد. در این میان نایلون لمینت از جمله معروف ترین ها و پرکاربردترین ها می باشد.
اما لمینت چیست؟ چه کاری انجام می دهد؟
لمینت نوعی پلیمر به شمار می آید که به صورت کوتینگ بر روی سطح کیسه ریخته می شود. و ضخامت آن به هیچ عنوان بالاتر از 20 کرون نخواهد بود. زمانی که این لایه بر روی کیسه قرار می گیرد، خاصیت ضد رطوبتی به آن می افزاید. حتی به دلیل سطح صافی که به وجود می آید، چاپ بر روی کیسه با کیفیت بالاتری انجام می شود و بر استحکام و مقاومت آن می افزاید. باید بدانید نایلون لمینت شاید ضد رطوبت باشد اما نمیتوان از آن به عنوان محصولی کاملا ضد آب یاد کنید.
اصلی ترین تفاوت میان کیسه لمینت و لایه پلی اتیلن یا همان نایلونريال در میزان عدم نفوذ رطوبت آنهاست. در هر صورت باید توجه کنید کیسه ها در حالت استاندارد، 100 درصد نمیتوانند ضد آب باشند.
با این حال میتوانید با کارشناسان و متخصصان شرکت پلی پارس تهران در ارتباط باشید و اطلاعات کاملی را از آنها دریافت نمائید.

لمینت را بیشتر بشناسید

قبل از هر چیزی باید بدانید لمینت به هیچ عنوان چاپ نیست. در واقع زمانی که کار چاپ به اتمام رسید آن را پرس یا لمینت می کنند. با این کار عرض های مختلفی از این نوع نایلون ها در شرکت ارائه خواهد شد. لمینت در دو نوع تولید می شود. لمینت سرد و لمینت گرم.
لمینت سرد به طور معمول نازک تر بوده و البته از ظرافت و زیبایی بیشتر برخوردار است. البته این مسئله بر روی قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.
لمینت گرم اما به صورت مات یا براق تولید خواهد شد. بیشترین کاربرد این نوع از لمینت ها برای کارهای بزرگ یا همان لارج فرمت یا پلات استفاده می شود. متداول ترین روش لمینت روش گرم است که در آن پوشش پلاستیکی را با حرارت بر روی سطح می کشند.

با مشخصات نایلون لمینت آشنا شوید

در زمان تولید یک محصول محال است هیچ ویژگی مثبت و مشخصات فنی را برای آن در نظر نگیرند. این مسئله در رابطه با نایلون لمینت نیز صادق است.
از بارزترین ویژگی ها و مشخصات نایلون لمینت میتوان به خاصیت هایی نظیر سطح صاف با قابلیت چاپ پذیری زیباتر با امکان اضافه نمودن گاست، دولایه بودن، مقاومت کششی و فشاری بالا ضد رطوبت، نور و بو و تنوع رنگ اشاره کرد. البته در این میان نباید از قابلیت برش گرم و سرد آنها در حین تولید غافل شد.
عرض کیسه لمینت از 25 سانتی متر تا 2.10 متر به صورت دو لایه می باشد. طول آن بنا نیز با توجه به سفارش مشتری تعیین خواهد شد. این دسته از نایلون ها همچنین میتوانند به صورت تک لایه نیز طراحی و تولید شوند. تاکنون به نایلون های رنگی توجه کرده اید؟ آیا میدانستید که امکان تولید سفارشی آنها وجود دارد؟ شرکت پلی پارس تهران شرایطی را فراهم آورده تا این نایلون ها را در 6 رنگ مختلف به صورت کاملا سفارشی تولید نماید.
وزن این دسته از کیسه ها نیز با توجه به عرض و نوع سفارش و حتی مصرف مشتری متغیر می باشد. برای ساخت و تولید روکش لمینت نیز از پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده می کنند.

قیمت کیسه لمینت چقدر است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که قبل از خرید و استفاده از نایلون لمینت در ذهن مخاطبان شکل میگیرد، قیمت آن است. باید بدانید لمینت ها به عنوان یک لایه محافظتی بر روی نایلون ها قرار میگیرند. از همین رو در حین دوخت کیسه، در داخل آن قرار گرفته و از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند. هر چقدر ضخامت نایلون نازک تر باشد، مسلما بر روی قیمت نهایی آن تاثیر می گذارد.
ضد آب و ضد آفتاب بودن نایلون حتی بر روی قیمت اثرگذار است.
برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با قیمت نهایی نایلون ها، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان ما میتوانند اطلاعات دقیقی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

مرجع سايت  شرکت پلی پارس تهران

 

تقریبا تمامی صنایع برای عرضه باکیفیت محصولات خود نیاز به بسته بندی مطمئن دارند. این مسئله در صنعت غذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که کیفیت مواد غذایی باید از مرحله تولید و بسته بندی تا مرحله عرضه و استفاده حفظ شده و محصولی سالم به دست مشتری برسد. به همین منظور کارخانجات تولید پلاستیک اقدام به ساخت فیلم هایی به نام فودگرید نموده اند که جهت لمینت محصولات غذایی به ایده آل ترین شکل ممکن به کار می روند.
فودگریدها پلاستیک های بهداشتی مخصوص مواد غذایی هستند که جهت بسته بندی انواع فراورده‌های غذایی از جمله غذاهای آماده و نیمه آماده، خشکبار، حبوبات، نان، غلات و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. پلیمرهای فودگرید به دلیل حذف مواد نانو از ترکیبات تشکیل دهنده آن ها ضرری برای سلامتی انسان ندارند.
قیمت نایلون لمینیت در تهران
 لمينت لايه محافظ پوششي مي باشد كه بر روي پارچه مورد استفاده جهت توليد كيسه لمينت داده شده و به هنگام دوخت كيسه،در داخل كيسه لمينت (جمبو بگ) قرار گرفته و مانع نفوذ رطوبت مي شود . از همین جهت به این مدل گونی ضد آب نیز گفنه می شود .
ضخامت گونی لمینیت ضد آب نازک تر از گونی جمبو لمین(ضد آب و آفتاب) می باشند .
فروش نایلون لمینیت در تهران
لمینت (کیسه لمینت) لایه محافظ پوششی می باشد که بر روی پارچه مورد استفاده جهت تولید جمبوبگ  و انوع گونی ها (کیسه لمینت) داده می شود و به هنگام دوخت کیسه ، سطح لمینت شده در داخل کیسه  قرار گرفته و مانع نفوذ رطوبت داخل کیسه گونی می گردد.
توجه داشته باشید که لمینت (کیسه لمینت) موجب ممانعت نسبی از نفوذ رطوبت می شود و به هیچ عنوان گونی (کیسه لمینیت) را ضد آب نمی سازد. در صورتی که ممانعت از رطوبت بیشتر مد نظر باشد معمولا استفاده از لایه پلی اتیلن ( نایلون )داخلی گونی (کیسه لمینت) توصیه می شود ، هرچند که این لایه پلی اتیلن (کیسه لمینت) محافظ نیز، کیسه و محتویات را ۱۰۰% در برابر رطوبت محافظت نمی نماید.
تفاوت بین استفاده از لمینت (کیسه لمینت) و لایه پلی اتیلن ( نایلون ) در این است که تا چه حدی عدم نفوذ رطوبت اهمیت دارد. در هر حال بایستی توجه نمایید که گونی ها (کیسه لمینت) در حالت استاندارد ، ضد آب نیستند.
چاپ نایلون لمینیت در تهران
به فرآیند کشیدن روکش به روی هر سطحی اصطلاحا لمینت می گویند. در صنعت چاپ یک لایه ی نازک از جنس پلاستیک که می تواند یکرو یا دو روی کاغذ را بپوشاند لمینت کردن می گوییم. آن ها ضخامت متنوعی دارند که که با واحد میکرون سنجیده می شوند هر چه عدد میکرون بالاتر باشد لایه ی پلاستیکی ضخیم تر و هر چه عدد میکرون پایین تر باشد لایه ی پلاستیکی سبک تری خواهد بود. به لمینت های میکرون پایین اصلاحا در ایران به آن سلفون هم می گویند. یکی از مهم ترین دلایل اتخاب لمینت پس از چاپ، محافظت کاغذ در برابر رطوبت و با ثبات ماندن رنگ ها است. در واقع منظور از لمینت و سلفون یک چیز است فقط فرق آن در سبک بودن یا سنگین بودن جنس پلاستیک است. پس اگر در مقاله لمینت یا سلفون گفته شد بدانید که منظورمان همان روکش پلاستیکی است.
خرید نایلون لمینیت در تهران
از لحاظ روش ها و فرآینده های لمینت کردن اصولا تقسیم بندی های خاصی در بازار کار وجود دارد. برای مثال براق و مات یا سرد و گرم. اما کلا مفهوم این روش در بردارنده پوش با سطوح پلاستیکی است. سطوح پلاستیکی هم البته در این جا ویژگیهای خاصی دارند از لحاظ، ضخامت ( برحسب میکرون) و ابعاد (رول یا شیت بسته به نوع دستگاه).
لمینت چاپ نیست، بلکه بعد از اینکه کار چاپ می شود آنرا پرس یا لمینت می کنند که با عرض های مختلف دستگاه های آن در شرکت ارایه می شود،.لمینت دو نوع می باشد شامل لمینت گرم و سرد که سرد آن نازکتر، تقریبا زیباتر، ظریفتر و گران تر است. ولی لمینت رایج لمینت گرم بصورت مات یا براق است که معمولا برای کارهای بزرگ یا همان لارج فرمت یا پلات استفاده می شود. متداول ترین روش لمینت روش گرم است که در آن پوشش پلاستیکی را با حرارت بر روی سطح می کشند. این کار از قدیم هم رایج بود که به آن در اصطلاح عام به آن پرس می گفتند و برای کارها در قطع کوچک بود. دستگاه های امروزی البته بیشتر رول هستند و در کشور ما آنرا بیشتر در چاپخانه هایی که دستگاه های چاپ دیجیتال دارند می توان یافت. لمینت با این روش به دو صورت مات و براق صورت می گیرد و می توان پشت و روی کار را به هر دو صورت لمینت کرد.
نایلون شیرینگ
1. میتوان از این نایلون ها در صنایع غذایی مختلف برای جلوگیری از ورود آلودگی استفاده نمود.
2. از این نایلون ها میتوان به منظور محافظت از کالا ها در برابر ضربه و جابه جایی استفاده کرد.
نایلون لمینت
از لحاظ روش ها و فرآینده های لمینت کردن اصولا تقسیم بندی های خاصی در بازار کار وجود دارد. برای مثال براق و مات یا سرد و گرم. اما کلا مفهوم این روش در بردارنده پوش با سطوح پلاستیکی است. سطوح پلاستیکی هم البته در این جا ویژگیهای خاصی دارند از لحاظ، ضخامت ( برحسب میکرون) و ابعاد (رول یا شیت بسته به نوع دستگاه).
لمینت چاپ نیست، بلکه بعد از اینکه کار چاپ می شود آنرا پرس یا لمینت می کنند که با عرض های مختلف دستگاه های آن در شرکت ارایه می شود،.لمینت دو نوع می باشد شامل لمینت گرم و سرد که سرد آن نازکتر، تقریبا زیباتر، ظریفتر و گران تر است. ولی لمینت رایج لمینت گرم بصورت مات یا براق است که معمولا برای کارهای بزرگ یا همان لارج فرمت یا پلات استفاده می شود. متداول ترین روش لمینت روش گرم است که در آن پوشش پلاستیکی را با حرارت بر روی سطح می کشند.